Hliníková okna

Aliplast

Nabídka hliníkových oken od společnosti ALUCON PLUS s.r.o. vyrobených z profilů společnosti ALIPLAST.

Hliníková okna

Genesis 75

Tříkomorový okenní systém určený pro konstrukci oken se zvýšenou tepelnou izolací. Tepelné parametry Genesis 75 splňují nároky, které platí od roku 2021 (Uw od 0,90 W/m k). Základem systému Genesis 75 jsou rámové profily se stavební hloubkou 75 mm. Genesis 75 je systém určený pro návrh okenních konstrukcí jak ve veřejných budovách, tak i v bytové zástavbě.

Hliníková okna

Superial

Superial je stále oblíbenějším systémem na českém trhu. Okenní systém se vyznačuje umocněnou tepelnou izolací. Tento tříkomorový systém tak spadá podle materiálové normy DIN 4108 do skupiny 1,0 wg. Stavební hloubka okenních rámů je 75 mm, 84 mm u okenních křídel. Tloušťka používaných skelných výplní se pohybuje od 14 do 61 mm. Tento systém vyhovuje náročnějším požadavkům zákazníků zejména pro své tepelné a akustické vlastnosti a jeho popularita tímto roste.

Hliníková okna

Imperial

Imperial je tříkomorovým systémem s přerušeným tepelným mostem do konstrukcí oken, dveří a vitrín. Univerzálnost využití tohoto systému je dána jeho vhodnými parametry stavební hloubky 65 mm (rámy oken, dveří, sloupky a křídla dveří) i 74 mm (okenní křídla), dále tloušťky stěny 1,7-2,0 mm při maximálních rozměrech konstrukce okenního křídla o šířce 1200 mm a výšce 2400 mm nebo šířce 1300 mm a výšce 2200 mm. Do tohoto systému je potom možno použít sklo o tloušťce 4-51 mm.

Hliníková okna

Systémy SP-SU

Systémy SP-SU (Superial Skryté křídlo), IP-SU (Imperial Skryté křídlo) jsou součástí okenních a dveřních systémů, Imperial a Superial. Okna z tohoto systému mají křídla z vnější strany skryta v rámech. Speciálně konstruovaný tvar rámu kryje celou výšku křídla profilu.

Systémy skrytých křídel umožńuje architektům a projektantům budov realizovat v prosklených plochách jednolitost vzhledu prosklení v pevných i otvíravých polích. Prostřednictvím tohoto řešení je možno dosáhnout stejných pohledových šířek profilů jak ve vertikálním, tak v horizontálním směru.

Okna systému SP_IP – Skryté křídlo umožňuje optimální řešení designu pláště budovy s přihlédnutím ke zvláštním potřebám uživatele z hlediska estetiky, funkčnosti a trvanlivosti. Řešení umožňuje dát budově individuální charakter a také realizaci architektonické vize za předpokladu efektivní nákladovosti.

Hliníková okna

Triline

Triline je tříkomorovým systémem s tepelným můstkem posíleným o skleněné vlákno. Systém je vhodný pro okna, dveře a vitríny s možností zasklení jednoduchým sklem i dvojsklem. Systém Triline má tu výhodu, že je plně kompatibilní s jinými systémy Aliplastu.

Hliníková okna

Star

Star – okenní a dveřní systém

 • tříkomorový systém
 • součinitel tepelného prostupu rámů: Uf v rozmezí 0,6-1,23 W/m2K
 • izolační vložky pro přerušení tepelného mostu šířky 45 mm jsou vyrobeny z inovačních materiálů
 • konstrukční hloubka profilů: 90 mm – rám a 99 mm – křídlo – možnost kování dveří systémem válečkových pantů s velkou nosností
 • nový standard založení okenních tabulí do profilů (zvětšená hloubka – významně zlepšuje tepelné a konstrukční vlastnosti systému)
 • inovační systém odvádění vody z konstrukce
 • stejný typ rohovníků a T-spojovníků ve vnější i vnitřní komoře profilů s důsledkem snížení množství příslušenství a potažmo snížením nákladů výroby
 • stejný druh izolační vložka v okenním křídle a okenním rámu
 • snížené množství zasklívacích lišt a těsnění se zachováním stejně široké možnosti zasklívaných tlouštěk
 • široký sortiment použitelného kování – nový typ rohovníků, který umožňuje vyhnout se kolizi šroubů v případě použití typu kování pro PVC okna
 • možnost zasklívání zvenčí
 • řešení použitá v systému STAR umožňují, při zachování vlastností systému STAR využít některých předností jiných systémů Aliplast, jedná se především o vzhledové prvky konstrukcí renovačního Luxusu, systému imitujícího ocel Steel Look anebo systému Vision (skryté křídlo)
 • moderní a elegantní design finálního výrobku se špičkovými tepelně-izolačními vlastnostmi

Hliníková okna

Econoline

Econoline je systémem bez tepelného můstku, což předurčuje jeho použití hlavně v interiéru. Tam je ho možno použít na různé druhy přepažení, okna i dveře. Stavební hloubka profilů je 51 mm, tloušťka skla potom v rozsahu od 3 do 38 mm.

Hliníková okna

Visoline

Visoline byl jedním z prvních systémů na okna a dveře při vstupu firmy Aliplast na světový trh. Tento systém je dvoukomorový s tepelným můstkem a neustále se technologicky vyvíjí. Používá se zejména v teplejších oblastech západní a jižní Evropy. Je vhodný jak na okna, tak i dveře (pouze otvírané dovnitř).

Hliníková okna

Alidoor

Alidoor je dveřním systémem do interiéru. Profily použité v něm neobsahují tepelný můstek.

Hliníková okna

Luxus

Luxus je tříkomorovým systémem s přerušeným tepelným mostem. Okna z tohoto systému do značné míry imitují okna vyráběná ze dřeva. Šířka skelné výplně se pohybuje od 4 do 37 mm.

Hliníková okna

Shopline

Shopline představuje systémové konstrukce na svislých sloupcích s příčkami mezi nimi. Tento systém je populární zejména ve Velké Británii.

Hliníková okna

Intruder

Intruder tepelně izolovaný systém velmi hojně používaný ve Velké Británii. Tento systém je možno použít na okna (dvoukomorový) otevírané nebo výklopné ven nebo dveře (tříkomorový). Hloubka profilů rámů, křídel a dveří je 51 mm.

Hliníková okna

Vision

Vision Jedná se o tříkomorový tepelně izolovaný systém se skrytým křídlem. Z vnější strany je vidět pouze rám.

Hliníková okna

Steel look

Steel look je systémem pro pevně zabudované konstrukce vitrín nebo okenních systémů s možností otevírání oken dovnitř, které svým vzhledem připomínají konstrukce ocelové. Tento systém disponuje tepelným můstkem, hodí se i do méně příznivých klimatických podmínek.

Hliníková okna

Star

Moderní hliníkový systém pro konstrukci oken a dveří, které vyžadují špičkovou tepelnou izolaci. Izolační vložka pro přerušení tepelného mostu šířky 45 mm je vyrobena z inovativních materiálů. Stejný typ izolační vložky v křídle i v rámu poskytuje stejnou tepelnou izolaci a zabraňuje tepelným ztrátám celé konstrukce.