Posuvné systémy

Aliplast

Nabídka posuvných systémů od společnosti ALUCON PLUS s.r.o. vyrobených z profilů společnosti ALIPLAST.

Posuvné systémy

Visoglide (VG)

Visoglide (VG) Systém tepelně izolovaných posuvných dveří. Všechny profily jsou tříkomorové. Tento systém může kombinovat dvě, tři, čtyři i více částí dveří najednou. Systém je populární pro vstupy do komerčních objektů nebo na oddělení teras od obytných částí..

Posuvné systémy

Visoglide (HS)

Visoglide (HS) Podsystém systému VISOGLIDE s tepelným můstkem. Výška křídla je vyprojektována tak, aby byl mechanismus kování co nejúspornější.

Posuvné systémy

Visoglide Light (VGLG)

Visoglide Light (VGLG) Prakticky stejná konstrukce jako klasický VISOGLIDE, pouze profily nemají tepelný můstek a ten je nahrazen lisovanou hliníkovou stěnou. Systém se také stejně jako Visoglide používá na vstupy do komerčních objektů nebo na oddělení teras od obytných částí.

Posuvné systémy

Superglide (SG)

Superglide (SG) Systém posuvných dveří s umocněnou tepelnou izolací. Všechny profily tohoto systému jsou tříkomorové.

Posuvné systémy

Slide Plus (SL+)

Slide Plus (SL+) Systém posuvných dveří s tepelnou izolací. Profil rámu je tříkomorový, křídlo jedno komorové. Pro svůj vzhled a vlastnosti je tento systém populární na západě a jihu Evropy.
Nová varianta řešení vchodových dveří Imperial.

Posuvné systémy

Slide Cold (SL)

Slide Cold (SL) Systém posuvných vnitřních dveří. Profily použité v tomto systému nemají tepelný můstek.

Posuvné systémy

UG, UG i+

Systém o zvýšené tepelné izolaci určený pro konstruování posuvných a zdvižně-posuvných konstrukcí. Posuvné a zdvižně posuvné konstrukce UG díky svým užitným vlastnostem jsou určeny pro rodinné domy, apartmány, individuální zástavby, hotely.

 • systém je přizpůsoben nejnovějším požadavkům v oblasti tepelné izolace: v systému jsou použité termické můstky šířky 22 mm a 28 mm obohacené příměsí ze skelných vláken,
 • tepelné vložky do profilů a tepelné vložky pod zasklení vylepšují tepelný komfort.

Dostupné konstrukční řešení: UG, UG i, UG i+.
Systém ULTRAGLIDE umožňuje konstrukci rozměrných a současně stabilních posuvných a zdvižno-posuvných oken o maximální hmotnosti křídel: 250 kg posuvná křídla a 400 kg zdvižněposuvná křídla.

Posuvné systémy

ULTRAGLIDE – bezprahové řešení

ULTRAGLIDE je nejen funkční, ale také ekonomické a estetické architektonické řešení. Moderní design a použití zdvižně posuvného kování systému UG s nízkým prahem zajišťuje pohodlné používání, zvyšování hodnoty použití a elegantní design. Model se sníženým prahem poskytuje řešení pro zlepšení přístupnosti budov pro osoby se zdravotním postižením– bezprahové řešení zabraňuje konstrukčním schodům v místě kontaktu dveří s podlahou a umožňuje lícování prahu s podlahou.

 • maximální hmotnost křídla 400 kg
 • možné konstrukční kombinace: 2, 4 prvkové na základě dvoukolejnicového rámu

Posuvné systémy

MONORAIL

Charakteristickým rysem tohoto systému je přítomnost v konstrukci alespoň jednotlivé fixní části (skla). Vylepšená tepelná izolace. Posuvné a zdvižně-posuvné.

 • maximální hmotnost křídla 400 kg rám
 • jednokolejnicový
 • možné konstrukční kombinace:
2prvková (křídlo + fix)
3prvková (křídlo + fix + křídlo)
4prvková (2 křídla + 2 fixy)
 • možnost zasklívání z exteriéru

Posuvné systémy

ULTRAGLIDE – rohové spojení křídel 90°

ULTRAGLIDE je nejen funkční, ale také ekonomické a estetické architektonické řešení. UG úhlové spojení křídel 90 – je řešení pro velké zasklení rohů. Systém je ideální pro komerční i soukromé budovy, které vyžadují otevřených prostorů: Stavební terasy, verandy, zimní zahrady, terasy. Otevřením dveří přesouváme spojovací sloupek křídla, takže celý roh místnosti zůstává otevřený, aniž by ho rozděloval konstrukční sloup.

 • maximální hmotnost křídla 400 kg
 • rám dvou a tříkolejnicový
 • možné konstrukční kombinace: 4, 6, 12prvkové

Posuvné systémy

Panorama

Tříkomorový tepelně izolovaný dveřní systém určen k projekci harmonikových(skládacích) dveří. Existuje možnost použití dvou typů prahových systémů. Systém s nízkým prahem s kartáčovým těsněním nebo systém s vysokým prahem, který je proveden na základě rámu po obvodě celé konstrukce.